অসমবৰপেটাশীৰ্ষ

বৰপেটা সত্ৰৰ বৰ্ষফল গণনা  মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱাল ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত সাৱধান থকাটো মঙ্গলজনক

প্ৰথম খবৰ বৰপেটা ১৫ এপ্ৰিলঃ অসম দেশৰ ৰাশি হল কৰ্কট ৷ ৰাশি ফলমতে বৰ্ষাৰম্ভ চক্ৰত জন্ম ৰাশিত ৰাহু সপ্তমস্থানত কেতু অৱস্থান কৰাত বছৰটো ৰাজ্যখনৰ বাবে অনুকুল বুলি কব নোৱাৰি ৷ ইয়াৰ ফলত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে শাৰীৰিক আৰু মানসিক কষ্টৰ লগতে ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত সাৱধান থকাটো মঙ্গলজনক ৷ ইপিনে সম্প্ৰতি বহু চৰ্চিত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিবাহ সন্দৰ্ভতো গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য কৰা হয় এই বৰ্ষফল গণনাত৷ চলিত বৰ্ষত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিবাহৰ যোগ নাই বুলি উল্লেখ কৰি বৰপেটা সত্ৰৰ দৈৱজ্ঞই কয় যে এই বৰ্ষৰ গণনা অনুসৰি বিবাহ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ বাবে অশুভ৷ বিবাহৰ ফলত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হ’ব পাৰে জীৱন শংকটাপন্ন৷ বৰপেটা সত্ৰৰ জ্যোতিষী জ্যোতিৰ্ষানৱৰত্ন, বিদ্যাভূষণ ত্ৰিদিপ দেৱ শৰ্মাদলৈয়ে আজি বৰপেটা সত্ৰত বৰ্ষফল গণনা কৰি এনেদৰে কয় ৷ শৰ্মাদলৈৰ বৰ্ষফল গণনামতে এই বছৰত ৰাহু কেতুৰ প্ৰভাৱত ৰাজ্যত নানা অশান্তিৰ পৰিৱেশ দেখাৰ লগতে প্ৰতিটো ৰাজনৈতিক দলৰ মাজত বিবাদ সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে ৷ বৰ্তমান কালসৰ্প যোগ চলি থকাৰ বাবে ৰাজ্যবাসীয়ে নানা ক্ষেত্ৰত মানসিক কষ্টত ভূগিব লাগিব ৷ষষ্ঠ স্হানত শনি, মঙ্গল আৰু ৰবি মন্ত্ৰীত্বৰ ভাৰ লোৱাত ৰাজ্যত যানবাহন, ৰেল, বিমান দুৰ্ঘটনা, ৰক্তপাত অগ্নিদাহ, বিষ্ফোৰণ, হত্যা – লুণ্ঠন , অপহৰণ, আদি হিংসাত্মক কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধিৰ কাৰক আছে ৷সপ্তমস্থানত কেতু অৱস্থান কৰাত চুৰি ডকাইতিৰ মাত্ৰা বাঢ়িব ৷ বছৰটোত ৰবি মন্ত্ৰীত্বৰ ভাৰ লোৱাত প্ৰাকৃতিক দুৰ্যোগ, খৰাং বতৰ অথবা বানপানীৰ প্ৰভাৱত ৰাজ্যখনৰ শস্য আদিৰ বিস্তৰ ক্ষতি হব পাৰে৷ এই কাৰকৰ প্ৰভাৱতে ভূমিকম্পই জনসাধাৰণৰ ধন জন সম্পত্তি ধ্বংস কৰাৰ যোগ আছে ৷ আনহাতে শিল্পী, সাহিত্যিক আৰু ৰাজনৈতিক ব্যক্তিৰ মৃত্যুৰ সম্ভাৱনা আছে ৷মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ জন্ম চক্ৰ গণনা মতে, জন্ম লগ্নত কেতু সপ্তমস্থানত ৰাহু অৱস্থান কৰি থকাৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে শাৰীৰিক, মানসিক কষ্ট ভোগ কৰাৰ লগতে ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰটো সাৱধানে থকাটো মঙ্গলজনক ৷ ইয়াৰ উপৰি বৰ্ষফল গণনা মতে ভাৰতবৰ্ষৰ ৰাশি হল মকৰ ৷ বৰ্ষাৰম্ভ চক্ৰত জন্ম ৰাশিত কেতু সপ্তমস্থানত, ৰাহু দ্বাদশ স্থানত শনি, মঙ্গল যুক্ত হোৱাৰ বাবে শনিৰ অশুভ প্ৰভাৱত কাশ্মীৰ, গুজৰাট, দিল্লী আৰু অসমকে ধৰি পূৰ্বাঞ্চলৰ ৰাজ্যসমূহত ৰাজনৈতিক অস্থিৰতা আহিব পাৰে ৷দেশৰ মূৰৰ্বীৰ আকস্মিক মৃত্যুৰ যোগ আছে বৰ্ষফল গণনাত ৷ বৰপেটা সত্ৰৰ পৰম্পৰা অনুসৰি প্ৰতি বছৰে পহিলা বহাগৰ দিনা সত্ৰৰ জ্যোতিষীৰ দ্বাৰা সত্ৰৰ নিত্য – নৈমিত্তিক প্ৰসঙ্গৰ অন্তত বৰ্ষফল গণনা কৰা হয় ৷ জ্যোতিষী গৰাকীয়ে প্ৰথমে কীৰ্তন ঘৰৰ গুৰু আসনৰ পিছত গণনা পাঠ কৰি পিছত মঠৰ চোতালত আৰু শেষত আইসকলৰ কাঠিত ( বাৰাণ্ডাত) গণনা পাঠ কৰে ৷ বৰপেটা সত্ৰৰ বৰ্ষফল শুনিবলৈ আজি সত্ৰখনত অগণন ভক্তৰ সমাগম হয়৷

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close